Dom z piwnicą czy bez?

Dom z piwnicą czy bez?

Etap wyboru projektu domu wiąże się z podjęciem wielu decyzji. Jedną z nich jest to, czy dom ma być podpiwniczony, czy nie. Domy z piwnicą jeszcze do niedawna stanowiły najpopularniejsze nieruchomości jednorodzinne. Dziś niekoniecznie. Coraz częściej pośród projektów biura abcturbo.pl wybierane są te, które wykonania piwnicy nie przewidują.

 

Jeszcze do niedawna piwnica była oczywistą koniecznością. Była ona niezbędna do przechowywania opału czy postawienia pieca grzewczego. Dziś nie jest to już potrzebne. Stąd też wiele osób decyduje się na zakup projektu domu bez piwnicy. Warto jednak pamiętać, że to pomieszczenie może być niezwykle pomocne w ergonomicznym zaplanowaniu nieruchomości.

 

Na rodzinne pamiątki

Domowych powierzchni nigdy za wiele. Bez względu na to, jak duży jest dom, zazwyczaj po kilku latach mieszkania okazuje się, że jego powierzchnia przestaje wystarczać. Wynika to z gromadzenia przez nas rzeczy, wtedy nieocenioną pomocą jest piwnica lub strych.  Można tam wydzielić miejsce na schowek, w którym przechowywać można rodzinne pamiątki, świąteczne ozdoby czy sezonowe sprzęty lub narzędzia.

 

Pralnia i suszarnia

Piwnica to również doskonałe miejsce do zorganizowania pralni i suszarni. Dzięki dużej przestrzeni bez problemu będzie można pomieścić potrzebne urządzenia i usunąć je z reprezentacyjnych łazienek w strefie dziennej. Piwnica sprawdzi się również jako kuchenna spiżarnia. Można w niej magazynować przetwory i zapasy jedzenia. Nie można również zapominać, że niektóre z projektów abcturbo.pl można zaaranżować tak, aby dodatkowy poziom pod częścią mieszkalną przeznaczyć na garaż z miejscami dla 2 samochodów.